Berge Vrf Sistemleri

VRF Sistemleri

Değişken Soğutucu Akışkan Debisi demek olan VRF sistemlerinde bir dış ünite ile birden fazla iç ünitenin kontrol edilir. Bir VRF Klima Sistemi, binanın değişen kapasite ihtiyaçlarına bağlı olarak soğutkanın akışını kontrol eder. VRF Klima Sistemleri bina dışında dış ünite ve bina içinde bulunan iç ünitelerden oluşur.

VRF Klima Sistemleri, klasik split klima sistemlerinden ayrı olarak; değişken gaz debisi sayesinde enerji tasarrufu esasıyla çalışarak mekanın ısı konforunu en yüksek seviyede tutarlar. Diğer sistemlere nazaran çok daha çevreci olan VRF, gelişmiş uygulama imkanları çok katlı yapılardan tek katlı yapılara, tüm binalarda bağımsız ve etkin ısı kontrol imkanı sunmaktadır.

VRF Klima Sistemleri; donanımı gereği gerektiği ölçüde soğutucu akışkan, doğru faz ve doğru zamanda ihtiyaç duyulan yere sevk edilir. Bu sayede ısıtma ve soğutmada optimum verim ve tasarruf elde edilir.

VRF Klima Sistemleri 2 farklı sistemden çeşidi vardır. Heat Recovery VRF (aynı anda hem ısıtma, hem soğutma) Heat Pump VRF (aynı anda sadece ısıtma yada sadece soğutma) VRF Klima Sistemleri; ofisler, alışveriş merkezleri, lüks apartmanlar, villalar, restoranlar, plazalar, oteller gibi birbirinden bağımsız havalandırma uygulamalarının kullanılmasının gerektiği yerlerde başarıyla kullanılır.